Техніка безпеки при зварювальних роботах на висоті

зварювальні-роботи-на-висоті

Зварювальні роботи – це метод отримання нерозривного з’єднання за допомогою установлення міжатомних зв’язків між частками. Досвідчені майстри знають всі тонкощі виконання завдання в безопорному просторі та наскільки важливою є техніка безпеки при зварювальних роботахЗварювальні послуги можуть виконуватися різними способами – електронно-променевим, лазерним, плазмовим, холодним зварюванням, газозварюванням і ін.
З огляду на велику небезпеку і специфіку завдання охорона праці при зварювальних роботах допускає тільки фахівців високого класу, які пройшли атестацію та медичне обстеження. Зварювальник не повинен мати проблем з вестибулярним апаратом, тиском, зором, слухом, координацією. Перед підйомом він обов’язково екіпірується спорядженням для висотних робіт, захисною маскою, захисним костюмом, повністю закритим шкіряним взуттям.
В процесі роботи необхідно дотримуватися таких вимог:

 • при зварюванні на декількох рівнях висоти, фахівці, що розташовуються на нижніх ярусах, повинні бути захищені від падіння важких предметів, електродів, окалини. Для цього зазвичай використовують спеціальні каски, суміщені з захисною маскою;
 • при собі повинна бути спеціальна сумка для інструментів, а також вогнестійка ємність для огарків. Останні суворо забороняється скидати вниз, аби запобігти виникненню пожежі.
 • замість мотузки для робіт в безопорному просторі краще застосовувати металевий трос, оскільки звичайні мотузки не захищені від випадкових гарячих бризок, здатних перепалити волокно;
 • в процесі роботи зварювальник розташовується так, щоб оброблювана деталь знаходилася трохи в стороні від нього: це дозволяє зменшити кількість бризок гарячого металу і максимально знизити ризик отримання травми та запобігти попаданню огарків на незахищені від вогню частини конструкції;
 • довжина кабелів повинна бути такою, щоб під час процедури не виникало втрат потужності, і при цьому працівникам було зручно переміщати обладнання. Оптимальний розмір – до 3 метрів.

Підготовка до проведення зварювальних робіт

Аби запобігти ураження струмом, як самого зварника, так і оточуючих, наприклад, напарника, необхідно:

 • регулярно перевіряти справність ізоляції кабелів, електротримачів та надійність всіх контактів;
 • вимикати зварювальне обладнання під час простою, переміщення, обідньої перерви і т.д.;
 • всі помічені несправності усувати строго після повного знеструмлення апарату.

Техніка безпеки при зварювальних роботах включає наявність вогнегасника для забезпечення максимальної пожежної безпеки. В разі загоряння найефективніше його локалізувати на ранній стадії.

Захист під час зварювальних робіт на висоті

Захистити себе від небезпеки – обов’язок альпініста. Захист повинен включати обов’язкові умови:

 1. пожежна безпека. Особливо уважними варто бути при загоранні дуги і весь час її горіння – це період підвищеної небезпеки, не варто відволікатися при роботі. Зварювальники з багаторічним стажем знають, що не варто працювати з розстібнутим коміром і закатаними рукавами.
 2. користуватися спецодягом зі стійких матеріалів, взуттям зі шкіри, спецівкою, при необхідності – каскою та одягнути рукавиці буде не зайвим навіть для контакту з холодним металом;
 3. врахувати, що зварювання при підвищеній вологості вимагає спеціальних навичок і великого досвіду, аби уникнути травм і не зіпсувати  обладнання.
 4. оптична безпека. Не варто економити на зварювальних масках з автоматичною регуляцією прозорості щитка;
 5. спеціальна безпека. Захиститися  від можливого вибуху при роботі в замкнутому просторі (металевої цистерни і т.д) та захистити органи дихання при роботі з виділенням шкідливих газів (оксиди марганцю, хрому та ін.), допоможуть респіратори, що сумісні зі зварювальними масками і зручні в роботі;
 6. захист передбачає стандартні засоби безпеки: монтажні пояси, страховка. На зварника одягнутий спецодяг, маска, що обмежує його рух і поле огляду – зварювання на висоті вимагає підвищеної обережності.
Спеціалісти компанії Alptex знають техніку безпеки при зварювальних роботах на висоті. Їх досвід та відповідальне відношення до роботи дозволить виконати ваші замовлення з дотриманням усіх правил охорони праці.

Залишити коментар