Що таке штукатурні роботи на висоті?

Процес будівництва чи ремонту будівлі завершується обробленням фасаду. Штукатурні роботи на висоті найчастіше замовляють при необхідності обробки, реставрації фасадів багатоповерхових житлових, офісних або комерційних будівель.

Штукатурні роботи методом промислового альпінізму це – популярний вид оздоблення фасадів будинків, така обробка виконує відразу кілька функцій. Вона надає будівлі охайний вигляд і захищає зовнішні стіни від несприятливих погодних умов: підвищеної вологості, дощів і інших опадів, агресивного впливу ультрафіолету.
В цій статті ми розглянемо загальні відомості про штукатурні роботи на висоті. Фасадна штукатурна система, до складу якої крім штукатурної суміші входить будівельна теплоізоляція, істотно покращує мікроклімат всередині приміщень. Взимку вона запобігає втраті тепла, а влітку зменшує прогрів стін під сонячними променями.
Клієнти, що звертаються за цими послугами і мають поняття про штукатурні роботи на висоті розуміють, що велика розмаїтість фасадних штукатурок дозволяє надати будівлі індивідуальний вигляд. У відповідності зі своїм смаком можна підібрати не тільки колір, але і фактуру поштукатуреного фасаду.

Штукатурні роботи на висоті та їх призначення

Штукатурні роботи на висоті дозволяють не лише підтримувати естетичний вигляд фасаду, а й виконувати інші функції: захист будівлі від атмосферних опадів, збереження тепла в будинку, підвищення вогнестійких якостей фасаду.
Стіни будівель потребують постійного догляду. Для збереження зовнішнього вигляду їх необхідно регулярно мити і очищати, раз в кілька років проводити косметичний ремонт, а час від часу й ремонтувати капітально – утеплювати, штукатурити.
Обов’язкова умова створення довговічного штукатурного шару – ретельна підготовка поверхні стін до нанесення будівельної суміші. Перед початком робіт оцінюється стан поверхні:

  1. виявляються деформації;
  2. оцінюється її міцність, особливо, якщо стіна вже оштукатурена, і штукатурні роботи виконуються в ході ремонту обробки;
  3. з’ясовується ступінь поглинання вологи.

Це дозволить скласти перелік необхідних робіт з підготовки зовнішніх стін до обштукатурювання. Поверхня стіни очищається від бруду і знежирюється. Тріщини і западини шпаклюються, а ділянки, де обсипається штукатурка ретельно очищають.
Для посилення зчеплення штукатурного шару з поверхнею стіни вона обтягується металевою сіткою (з антикорозійним покриттям) або сіткою з синтетичних волокон.
Синтетичні фасадні сітки не схильні до корозії, але можуть застосовуватися тільки для зміцнення штукатурного шару завтовшки до 3 см. Металеві сітки використовують для армування штукатурки товщиною понад 3 см.
Для посилення адгезії штукатурного розчину до поверхні стіни вона покривається грунтовкою.
У разі ремонту раніше поштукатуреного фасаду виконується відбиття відшарованої штукатурки і вибіркове оштукатурювання огороджувальних конструкцій. Такий вид робіт виконується в ході косметичного ремонту будівлі.
При капітальному ремонті нерідко проводиться оштукатурювання з утепленням. Виконання “мокрого” фасаду передбачає монтаж теплоізоляційного шару, який покривається декоративною штукатуркою. Штукатурні системи складаються з декількох шарів:

  • будівельний клей (спеціальні мінеральні склади);
  • теплоізоляція (мінераловатні або пінополістирольні плити);
  • фасадна штукатурка.

Вимоги безпеки при виконанні штукатурних робіт на висоті

Перед виконанням штукатурення на висотних об’єктах альпініст повинен ознайомитися з усіма нюансами його проведення, врахувати всі небезпечні чинники, оглянути умови для кріплення основної та страхувальної мотузок. Це дозволить зібрати все необхідне спорядження і спланувати етапи.
Якщо роботу виконують двоє людей, то слід перерозподілити завдання таким чином, щоб не виникало браку матеріалу або інструменту, а всі дії були повністю скоординованими.
Штукатурні роботи на висоті відносяться до складних, часом екстремальних, видів робіт і вимагають особливого ставлення. Не слід починати їх при складних погодних умовах, таких як сильний вітер, туман, мороз або рясні опади.
Потрібно подбати про наявність засобів індивідуального захисту, таких як окуляри, респіратори, рукавиці. Обов’язково слід одягати захисну каску, яка дозволить захистити голову від падіння штукатурки, що осипається. Бажано використовувати окуляри, аби дрібні часточки та пил не потрапляли в очі.
Слід передбачити не лише надійність закріплення інструментів, ємності з розчином для штукатурення, а й зручність доступу до них.
Дотримання правил техніки безпеки при висотних роботах дозволить зберегти життя і здоров’я не тільки альпіністам, але і оточуючим. Тому варто обгородити ділянку, де є ризик осипання штукатурки на землю.
За більш детальною інформацією по фасадних роботах, штукатурці фасаду, звертайтеся до компанії AlpTex. Наші фахівці проконсультують вас з усіх питань, пов’язаних з виконанням послуги, розроблять технічне рішення та підберуть необхідні матеріали.

Залишити коментар