Як уникнути травм при виконанні висотних робіт

Є сфери діяльності, які мають підвищений рівень небезпеки. До таких належать роботи на висоті і промисловий альпінізм, адже під час них є ризик падіння і отримання травм, в тому числі дуже серйозних.
Висотні роботи – це одні з видів робіт, які вимагають уваги і дотримання правил охорони праці. На робочому місці повинна перебувати людина або експертна комісія, які визначають готовність до початку або продовження роботи.

Як важливу складову техніки безпеки промисловий альпінізм вимагає відповідне монтажне обладнання. Воно повинно відповідати своєму призначенню за всіма параметрами та застерігати небезпечні ситуації. Наприклад, сходи повинні бути з зубчастою поверхнею, троси неушкоджені і т.д. Кожен нюанс важливий на висотних роботах.
Професіонали, яким за родом діяльності доводиться виконувати висотні роботи, підходять до вибору засобів захисту від падіння з висоти з усією серйозністю.
Спеціальне обладнання та технічні пристосування, які забезпечують безпеку при висотних роботах:

  • рятувальні пояси;
  • страхувальні пояси;
  • страхувальні стропи;
  • прив’язі;
  • карабіни;
  • затискачі.

Страхувальні та запобіжні пояси, прикріплені до надійного анкерного пристрою – запорука безпеки. Все навантаження розподіляється на обладнання, яке припиняє падіння та здатне йому запобігти.

Читайте також: Роботи на висоті: правила та вимоги

Небезпека у роботі промислових альпіністів

Співробітники, які ведуть висотні роботи, ризикують отримати травми в момент виконання посадових обов’язків. Ризик дуже високий, травми можуть бути важкими, призвести до інвалідності або смерті. До операцій на висоті відноситься: підйом від 1,8 м і вище; підйом менше 1,8 м, якщо співробітник знаходиться над рідкими або сипучими матеріалами, механічними пристроями. Крім того, до таких робіт відносяться ті, де людина піднімається або опускається на висоту 5 метрів по вертикальній драбині з кутом нахилу більше 75° по відношенню до горизонтальної поверхні. Також роботами на висоті вважаються ті роботи, які здійснюються на майданчиках на відстані ближче 2 м від неогороджених перепадів по висоті понад 1,8 м (і якщо висота огорожі цих майданчиків менше 1,1 м).  Заборонено проводити роботи: в умовах швидкості вітру в відкритих місцях від 15 м/с або несприятливій погоді; монтаж або демонтаж конструкцій з великою парусністю при швидкості вітру від 10 м/с.

Вимоги до працівників сфери висотних робіт

Висотні роботи можуть виконувати працівники з різними спеціальностями: маляри, штукатури, будівельники, облицювальники і т.д. Роботи, які проводяться на висоті більше двох метрів, вимагають обов’язкового знання техніки безпеки і наявності спорядження в справному стані. Так як роботи проводяться в різні сезони року, то і спецодяг та взуття повинні відповідати нормам, аби уникнути небезпеки. Спеціально призначений співробітник відповідає за документацію з охорони праці висотників: допуски, технологічні карти, плани евакуації та порятунку співробітників, навчання та інструктаж; видачу засобів захисту і їх своєчасне обслуговування, затвердження плану робіт, ведення особистих книжок обліку робіт. Компанія повинна: підготувати план виконання робіт на висоті та технологічні карти; встановити огородження; розмістити попереджувальні знаки; підготувати засоби захисту; призначити відповідальних за стан ЗІЗ і систем захисту. Працівник зобов’язаний пройти стажування та скласти іспит на знання правил охорони праці. Допускається до роботи у віці від 18 років, при наявності посвідчення про кваліфікацію та медогляду. Однак навіть навчений працівник не допускається до роботи без інструктажу на робочому місці.

Надання медичної допомоги потерпілим, коли виконуються роботи на висоті

Нещасні випадки, що відбуваються з промисловими альпіністами, в основному пов’язані з випадковим дотиком до струмоведучих частин, падінням з висоти, отруєнням і обмороженням. Дотик до струмоведучих частин, що знаходяться під напругою, викликає перш за все переляк, потім мимовільне судорожне скорочення м’язів і опік дотичних частин тіла людини з струмоведучою  частиною електроустановки. Працівник може втратити рівновагу, впасти вниз і при падінні отримати травму.
Для швидкої і правильної організації дій з надання першої допомоги на робочому місці необхідно:

  • в кожній бригаді повинен бути відповідальний за систематичне поповнення бригадної аптечки, стан приладів і засобів для надання першої допомоги;
  • всі члени бригади верхолазів повинні бути навчені способам і прийомам надання першої допомоги потерпілому, особливо у разі нещасного випадку на висоті;
  • всі члени бригади повинні чітко знати місце розташування найближчого пункту з надання медичної допомоги і правила виклику швидкої медичної допомоги.
Бригада верхолазів зобов’язана мати при собі на робочому місці санітарну сумку першої допомоги, укомплектовану медичними засобами та медикаментами. За її відсутності на робочому місці бригада до виконання робіт на висоті і верхолазних робіт не допускається.
Наша компанія відповідально ставиться до виконання правил з охорони праці. Адже так ми дбаємо не лише про своїх працівників, а й про якісне виконання роботи. Зверніться в компанію Альптех і можете бути впевнені, що ваше замовлення виконають кваліфіковані альпіністи.

Залишити коментар