Що таке арбористика і для чого це потрібно?

shcho-take-arborystyka

Арбористика. Чому важливий догляд за деревами

Арбористика – це комплекс робіт з деревами, що включає в себе догляд, обрізку крони та спилювання дерев. Переважно арбористи мають справу з хворими деревами. Тому не завжди потрібна обрізка дерев, або їх спилювання, часто дерева потребують санітарної обробки.
Дерева – це не лише зелена окраса міста, а й чисте повітря. Навіть якщо в місті немає  металургійних, хімічних чи інших підприємств, що в значній кількості виділяють чадний газ, жителі міста все одно дихають шкідливим вихлопним газом.
Тотальна урбанізація, яку зараз спостерігаємо – не найсприятливіша епоха, аби зберегти міста комфортними для проживання. Рівень стресів та хвороб мешканців міст зростають. Найдоступніший спосіб виправлення ситуації – насадження дерев.
Парки і сквери, дерева, посаджені обабіч доріг, збирають пил, що піднімає вітер. Всього один гектар листяних дерев здатен затримати близько 100 тонн пилу, а хвойні породи утримують до 40 тонн. А ще через крону відбувається фотосинтез, поглинаючи вуглекислий газ і віддаючи чистий кисень.
Серед дерев, які найчастіше можемо зустріти біля автомагістралей є тополя, адже своїм широким клейким листям здатна затримати пил, а ще вона є лідером по виробленню кисню та зволоження повітря. Клен, липа, ялина, каштан завдяки густій кроні не лише очищують повітря, а й здатні знижувати рівень шуму.

Особливості роботи арбористів

Очевидна затребуваність арбористів. Адже дерева хворіють, за ними потрібен постійний догляд: обрізати крону, залікувати рану чи грибок.

Промислові альпіністи обслуговують дерева, що потребують:

  • кронування;
  • санітарної або омолоджувальної обрізки на будь-якій висоті та складності;
  • спилювання.

Читайте також: Для чого потрібна обрізка дерев альпіністами

Інколи хворе дерево просто зрізають, а на його місці висаджують нове. Проте це невиправдана втрата – поки молоде деревце набереться сили мине 10 років, але й  старе дерево могло ще послужити, варто лише прикласти зусиль.
Професійні арбористи не лише дотримуються правил безпеки, вони ще й вивчають біологію та знають, в якому випадку дерево ще можна врятувати, а в якому єдиним варіантом залишається його зрізати. Деякі дерева рекомендують заново висаджувати кожні 50 років.
Кожне дерево має свої особливості та динаміку. Та важливий і догляд, адже це живий організм, коли з нього здерти кору, на цьому місці утворюється рана. Коли в неї потрапляють грибки та мікроорганізми, то руйнують дерево зсередини. Потерпають дерева і від жуків, комах та стовбурових хвороб. Хвороби переносяться від одного до іншого дерева через інструменти. Їх так як і лікарям потрібно обробляти після кожного “пацієнта”.
Гілки дерев можуть бути довгими і зламатися від легенького вітру. Так, вони потребують структурної та правильної обрізки крони. Естетичний вигляд надасть сформована крона та обрізка непотрібних гілок. Впорядкувати крону та надати естетичного вигляду можна скориставшись послугами професійних арбористів. Їм під силу надати конусоподібної, пірамідальної, кулястої, спіральної форми кроні.

Обрізати дерева необхідно, адже:

  • можна не хвилюватися що сухі гілки не впадуть під час зливи чи вітряної погоди;
  • надавши кроні певної форми, воно стане окрасою вашого саду;
  • важливо дотримуватися симетрії гілок для підтримання рівноваги та естетичного вигляду;
  • так ми продовжуємо життя деревам;
  • ростуть молоді пагони.

Переваги арбористів-промислових альпіністів

Часто дерева розростаються і своєю кроною чи корінням можуть заважати роботі антен, супутникових тарілок, електропроводів, а коріння може рости близько до будинку що загрожує фундаменту будівлі.
Проте будьте дуже обережні. Вважаючи, що ви самі впораєтеся зі спилюванням дерев, ви ризикуєте своїм здоров’ям, а то й життям. Спеціалісти компанії AlpTex мають навички та знають, як правильно вчинити аби не пошкодити ваше чи й сусідське майно. В залежності від висоти дерева, ви можете стати жертвою, адже не прорахувавши кут падіння дерева, під ним може опинитися людина чи машина чи будівля, що знаходиться неподалік в момент падіння.
Арбористи заздалегідь вивчають місцевість, щоб оцінити можливі розвиток операції. Обрізати дерево слід частинами, перевіривши чи спилювання дерева під нахилом не завдасть шкоди. Особливої уваги заслуговують старі дерева, арбористика таких дерев відбувається поступово, частини закріплюються мотузками та повільно спускаються додолу.
Арбористика, обрізка крони, справа непроста, проте професійні арбористи впораються з цим завданням.

Залишити коментар