Для чого потрібна обрізка дерев альпіністами

обрізка-дерев

Для нормального росту та розвитку дерев така процедура, як обрізка дерев – дуже необхідна. Саме завдяки обрізанню дерев крони правильно розвиваються і не заважають навколишньому середовищу, у тому числі і електропроводам. Досить часто дерева можуть досягати таких висот, що навіть електровишка не в змозі допомогти. У таких випадках можуть допомогти професійні альпіністи.

Читайте також: Роботи на висоті: правила та вимоги

Обрізка дерев

Немає жодних проблем у тому, щоб подивитися на YouTube як правильно обрізати дерева. Але якщо неправильно або невчасно провести обрізку, тоді дерево може загинути, втративши велику кількість сил, соку чи заразившись паразитами. Для цього існують правила обрізки дерев.

Справжній спеціаліст своєї справи точно зможе визначити який вид обрізки потребує дерево, чи потрібне кронування, для того щоб надати  дереву гарного та естетичного вигляду, цим самим покращуючи його здоров’я, чи воно вже потребує тотального спилювання. Також він точно скаже, коли можна обрізати дерева.

 

Тим паче, обрізка високих дерев, до яких навіть спецтранспорт не може під’їхати, а особливо тоді, коли поруч лінії електропередач чи будівлі – справа ризикована. Її варто довірити альпіністам-професіоналам.

Способи зрізання та обрізки дерев

Існує кілька способів обрізки та спилювання аварійних рослин. Для того, щоб визначити правильний спосіб, варто прийняти до уваги декілька особливостей, серед яких, в першу чергу, безпека життєдіяльності працівників та людей, які можуть знаходитися неподалік.

Також не варто забувати про близько стоячі будівлі, комунікації та електродроти. 
Альпініст-професіонал з багаторічним стажем володіє достатніми знаннями для правильного розрахунку всіх ризиків та вибору найкращого варіанту спилювання чи обрізки.

Найактуальнішими способами валки дерев та їх обрізання вважаються:

 • секційне спилювання дерев – дерева спилюються по частинах та поетапно, при цьому їх частини складаються на окремій частині землі. Зона, на яку можуть впасти гілки чи частини стовбура, захищають вистеленими дошками, гілками чи іншими підручними матеріалами;

 • спилювання з напрямними відтяжками – цей спосіб використовують тоді, коли дерево потрібно повалити у визначеному напрямку плавно та безпечно. При цьому, до такого методу дуже ретельного готуються заздалегідь, прикріплюють трос до верхівки дерева, а потім за допомогою лебідки, до якої прикріплений інший кінець, обережно опускають у потрібному напрямку на визначене місце. Обов’язковими є надрізи на обох сторонах дерева для полегшення та плавності процесу валки;

 • метод завішування – при методичному спилюванні дерева на частини, їх на мотузках обережно опускають на землю, розраховуючи правильну траєкторію опускання. Таким чином, поруч розташовані об’єкти не пошкоджуються. Цей метод характерний для кронування дерев, обрізки гілок та надання дереву певної форми. Саме цей вид обрізки вважається трудомістким, але після нього територія залишається чистою та неушкодженою, навіть у щільно забудованих територіях та паркових зонах.

Які дерева можна зрізати

Професійні фахівці безпомилково зможуть визначити стан дерева. У крайньому випадку дерева потрібно повністю спилити.

За рекомендацією фахівців, обрізка високих дерев альпіністами відбувається, коли:

 • два стовбури труться один об одного;

 • гілки заважають лініям електропередач, фасадам будівель, дахам, водостокам, вікнам, трубам чи іншим проводам, цим самим приводячи до надзвичайної ситуації;

 • на дереві є мертві гілки, які можуть будь-якої миті впасти;

 • на дереві ростуть хворі гілки, які уражені грибками, лишайниками, комахами;

 • потрібна термінова обрізка дерев чи гілок після негоди;

 • потрібна обрізка гілок для збільшення площі освітлення;

 • дерево потребує покращення форми чи силуету.

Довіривши дерево професіоналам, ви не будете переживати за його стан та здоров’я у майбутньому.

Особливості послуг обрізання дерев промисловими альпіністами

Самостійно спилювати дерева та обрізати їх – процес складний. Особливо це стосується міста. Справитися з такою задачею не маючи відповідних навичок – досить важко та небезпечно для життя. Тому, варто звернутися у такій делікатній справі до промислових альпіністів.

Перевагою такого звернення стануть:

 • убезпечення життя перехожих та працівників, стану будівель, комунікацій та навколишнього середовища під час обрізки та спилювання дерев;

 • професійне оцінювання дерева, його стану та віку;

 • швидкість у виконанні робіт завдяки багаторічному стажу та напрацьованим схемам;

 • вміння розрахувати всі можливі нюанси та наслідки;

 • досвід робіт у густо населених місцях та посадках;

 • досвід у використанні спеціальних інструментів, техніки та оснащення.

Якщо вам знадобиться обрізка дерев, їх кронування чи спилювання, особливо після негоди,
звертайтеся до нашої компанії AlpTex. Наші професійні промислові альпіністи з багаторічним стажем роботи з радістю допоможуть Вам у вирішенні цієї проблеми.  За наявності професійного оснащення ми виконаємо все швидко та якісно у зручний для Вас час.

Звернутися до нас Ви можете зателефонувавши за вказаним на сайті номером телефона
чи написавши нам. Ми завжди зв’яжемося з Вами.

Залишити коментар